Mladí SPOLU sa zúčastnili konferencie YEPP na tému "Changing Times: Diversification of Learning" | Modrá koalícia

Mladí SPOLU sa zúčastnili konferencie YEPP na tému “Changing Times: Diversification of Learning”

Mladí Európskej ľudovej strany (YEPP) v spolupráci s Batkivshchyna Moloda, Mladými Demokratickej aliancie a Solidarna Molod hostili minulý víkend konferenciu na tému „Changing Times: Diversification of Learning“ v Kyjeve, na Ukrajine. Lucia Gavenčiaková zastupovala na tejto konferencii Mladých SPOLU, ktorí boli pozvaní ako hosť. Konferencie sa zúčastnilo celkovo 80 delegátov z 30 európskych krajín, ktorí spolu diskutovali o kľúčových problémoch dnešného vzdelávania a o možnostiach ich prekonania.

Téma víkendu bola zameraná na vzdelávanie a potrebu diverzifikovaných vzdelávacích metód, s cieľom čeliť dnešným výzvam; s pokrokom v oblasti technológií, ako aj so zvýšením potrieb kvalifikácie pracovnej sily, je dôležité, aby sa tieto metódy odrazili vo vzdelávacom systéme pre naplnenie týchto požiadaviek. Účastníci mali možnosť spolupracovať s odborníkmi z výskumu, s cieľom porozumieť problematike vzdelávania a možných alternatív.

Prezitentka YEPP, Lidia Pereira, sa na konferencii vyjadrila: „Mladí sú budúcnosť a my sa musíme uistiť, že majú potrebné schopnosti na to, posunúť spoločnosť dopredu. Vzdelávanie hrá v tomto kľúčovú rolu a preto je potrebné aby sa o ňom diskutovalo dnes a nie zajtra.“

Námestníčka ministra školstva Grécka, Sofia Zacharaki, ktorá bola súčasťou panelovej diskusie zameranej na vzdelávanie, povedala: „Dnes je vzdelávanie zamerané na pedagógov namiesto študentov. Dôraz je kladený na učiteľa alebo učiteľku, ktorá poskytuje informácie, ale nevyžaduje sa, aby interagovali so študentmi, a preto im chýba sebadôvera, aby tak urobili.

Na udalosti vystúpil aj piaty ukrajinský prezident Petro Poroshenko: „Som presvedčený, že mladí ľudia, ktorí tu sú dnes prítomní, sa čoskoro stanú hnacou silou zmien nielen na Ukrajine a v Európe, ale aj na celom svete.“

Členovia YEPP diskutovali a prijali rezolúciu s názvom ‚Vytváranie lepších príležitostí pre mladých a mladé rodiny vo vidieckych a odľahlých oblastiach‘, ‚Odsúdenie nevídanej invázie Tureckej republiky do severnej Sýrie‘ a ‚Nezákonné memorandum o porozumení medzi Tureckom a Líbyou‘. Okrem toho bola na konferencii prijatá aj Biela kniha ‚Vzdelávanie. Časy sa menia: Diverzifikácia vzdelávnania‘.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.