Tím SPOLU | Modrá koalícia

Tím SPOLU

Predsedníctvo

 • Miroslav Kollár

  Predseda

  Poslanec NR SR a bývalý primátor mesta Hlohovec, ktorý túto pozíciu zastával dve volebné obdobia (2014 – 2022). Bývalý novinár, aktivista, analytik, predseda Rady STV aj RTVS, výkonný riaditeľ Inštitútu pre verejné otázky a generálny riaditeľ tlačovej agentúry SITA. Je spoluautorom a editorom viacerých publikácií, vrátane Súhrnných správ o Slovensku, Národnej správy o kultúrnej politike a Vízie vývoja SR do roku 2020. Z Hlohovca urobil jedno z najlepšie hospodáriacich a najtransparentnejších slovenských miest, za čo ho týždenník Trend navrhol na ocenenie Manažér roka. Je držiteľom ocenenia INFOčin roka, Ceny Dominika Tatarku či Evropský fejeton.

  Sledujte
  Facebook
 • Andrea Letanovská

  Podpredsedníčka strany

  Je primárkou oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. Takmer rok bola poslankyňou NR SR a členkou zdravotníckeho výboru. Počas pandémie Covid-19 prinášala racionálne riešenia a potrebnú konštruktívnu kritiku. Členkou strany sa stala na jar 2021.  Do politiky vstúpila s cieľom vytvoriť a rozvíjať propacientsky orientovaný zdravotný systém. “Verím, že Slovensko nevyhnutne potrebuje nepopulistickú stranu očistenú od demagógie a prázdnych fráz,” hovorí Andrea Letanovská. 

  Sledujte
  Facebook
 • Pavel Nechala

  Podpredseda strany

  Odborník strany pre otázky právneho štátu. Od roku 2005 pôsobí ako advokát v advokátskej kancelárii Nechala & Co. Rovnako ako vo svojom občianskom živote, aj v advokácii presadzuje nulovú toleranciu voči nezákonným praktikám. Realizoval viacero pro bono prípadov, v ktorých sa postavil na stranu neoprávnene postihnutého občana. Od roku 2001 spolupracuje so slovenskou pobočkou Transparency International, kde bojuje za väčšiu otvorenosť a transparentnosť.

  Sledujte
  Facebook
 • Natália Plevková Svítková

  Podpredsedníčka strany

  Je pôvodnou členkou strany, pod ktorou už druhé volebné obdobie získala mandát ako komunálna poslankyňa v meste Prievidza. Je činná v niekoľkých komisiách mestského zastupiteľstva (finančná, dopravná, športová). Svoj najväčší prínos, ktorý obyvateľom mesta priniesla, vidí v zabezpečení a zrekultivovaní koryta rieky Handlovka, ktoré bolo práve vďaka jej neúnavnému úsiliu po desaťročí opäť dôkladne vyčistené. Verí v spoluprácu, ktorú sa snaží prinášať v každej oblasti svojho pôsobenia.
  Okrem práce v komunálnej politike vedie mládežnícky športový klub (gymnastický klub), kde uplatňuje svoje nadobudnuté vedomosti z Ekonomickej univerzity, ale i z pôsobenia v bankovom sektore a tiež skúsenosti z trénerského života.
  Je mamou dvoch malých dcér a jej primárnym krédom je vytrvalosť a spolupráca.

  Sledujte
 • Vladimír Bilčík

  Člen predsedníctva

  Poslanec Európskeho parlamentu vo výbore pre Občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci a expert strany na európsku a zahraničnú politiku. Pôsobil ako pedagóg na Katedre politológie FiF UK a vedie výskumný program o Európskej únii v Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku. Jeho aktivity môžete sledovať na www.vladimirbilcik.eu

  Sledujte
  Facebook Instagram Twitter
 • Kristián Čechmánek

  Člen predsedníctva

  Sledujte
 • Anton Pitak

  Člen predsedníctva

  Sledujte
 • Erik Radačovský

  Člen predsedníctva

  Sledujte
 • Michal Greško

  Michal Greško

  Člen predsedníctva

  Sledujte
 • Adnan Akram

  Adnan Akram

  Člen predsedníctva

  Sledujte

Osobnosti

 • Viera Dubačová

  Kultúra

  Poslankyňa NR SR, divadelná režisérka a bojovníčka proti extrémizmu. Založila Divadlo z Pasáže, ktoré pracuje s ľuďmi so zdravotným postihnutím. Stála tiež pri zrode medzinárodného divadelného festivalu Arteterapia a viacerých neziskových organizácií. V roku 2010 bola slovenskou ambasádorkou Európskeho roka boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu. Je držiteľkou Krištáľového krídla za filantropiu ocenenia Pavla Straussa za trvalý prínos v oblasti kultúry a umenia. V SPOLU sa venuje kultúre a občianskej spoločnosti.

  Sledujte
  Facebook
 • Katarína Macháčková

  Primátorka Prievidze

  Naša expertka na rozvoj regiónov a dopravu. V roku 2010 sa stala ako prvá žena v histórii primátorkou Prievidze a túto pozíciu zastáva už tretie volebné obdobie. Bola zvolená ako nezávislá kandidátka, a to aj napriek silnej tradičnej podpore strany SMER v regióne. Hoci musela po zvolení pristúpiť k racionalizačným opatreniam pre ozdravenie financií mesta, jej podpora v ďalších voľbách stúpla. V roku 2014 obhájila post primátorky s historicky najvyšším počtom hlasov. Mesto Prievidza získalo pod jej vedením mnohé ocenenia, napríklad za transparentnosť a komunikáciu s verejnosťou.

  Sledujte
  Facebook

Kancelária

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.